Keratin Faydaları Nelerdir?


Keratin saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı oluşturan bir protein türüdür. Keratin ayrıca iç organlarınızda bulunabilir. Keratin, vücudunuzun ürettiği diğer hücrelere göre çizilmeye veya yırtılmaya daha az eğilimli koruyucu bir proteindir. Temel olarak keratin, saçların ve tırnakların güçlenmesini ve uzamasını sağlayan temel bir proteindir.

Keratin, farklı hayvanların tüylerinden, boynuzlarından ve yünlerinden elde edilebilir ve saç kozmetiklerinde bir bileşen olarak kullanılabilir. Keratin saçınızın temel yapı taşı olduğundan, keratin takviyeleri, keratin ürünleri ve keratin tedavileri saçınızı güçlendirmeye ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Saçlarında keratin kullanan kişiler, sonuç olarak saçlarının daha pürüzsüz olduğunu, elektriklenmediğini, kolayca tarandığını ve bakım yapıldığını söylüyorlar. Keratin bakımının etkileri, saçınızın başlangıçta sağlıklı olup olmamasına, saçınızın doğal kalınlığının ne olduğuna ve ne tür bir keratin tedavisi kullandığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Keratin, saç tellerinizi oluşturmak için üst üste binen hücreleri yumuşatarak çalışır. Saç kütikülü adı verilen hücre katmanları teorik olarak keratini emerek saçların daha dolgun ve parlak görünmesini sağlar. Keratin ayrıca kıvırcık saçların karışmamasını, stil açısından daha şık ve görünüşte daha düz hale gelmesini sağlıyor.

Asil Adresimiz

Ankara Eryaman Asil Erkek Kuaförü 15 yılı aşkın uzman kadrosuyla 09:00 - 21:00 saatleri arasında sizlere konumumuzda hizmet vermekteyiz.


Adres

Şeyh Şamil Mah. Eryaman Center, 06793 Etimesgut Ankara

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz.